//
hetkel sirvid...

Avalik kõnekoosolek

Avalik kõnekoosolek: “Demokraatiast, valimistest ja valitsemisest”

Eesti Üliõpilaste Seltsi erinevate tegevuste hulka kuuluvad ka avalikud kõnekoosolekud. Kõnekoosolekuid korraldatakse Seltsi majas või mujal, kõneletakse üksi või mitmekesi. Põnevatel teemadel räägivad oma ala asjatundjad nii Seltsist kui mujalt . Teemade valik on sama lai kui liikmete tegevuste ja mõtete ampluaa, räägitakse nii päevakajalisest kui ajatust.

Avalikke kõnekoosolekuid on salvestatud juba mõnda aega, kuid seni on salvestised erinevatel põhjustel avaldamata. Käesolevaga arhiiviuks avatakse ning järgemööda hakatakse kõnekoosolekute salvestisi sirvilaudade vahendusel jagama. Salvestised saavad kindlasti olema kättesaadavad helifailidena, mõnedel juhtudel ka videona. Tänaseks on salvestusvõimekus ja -võimalused oluliselt paranenud, edasiste salvestiste kvaliteet ainult paraneb.

_____

Teema: “Demokraatiast, valimistest ja valitsemisest”
Esinejad: vil! Alo Heinsalu ja vil! Kaarel Tarand
Aeg: 08.02.2011
Koht: EÜS-i maja Tartus

MP3 allalaadimise link: 
https://www.dropbox.com/s/21ku8elsiyp4ywc/AHeinsalu%26KTarand.mp3

Videolink:
http://www.youtube.com/watch?v=mLvHnZuY0Zc (1. osa)
http://youtu.be/5QxDN0xhI9Y (2. osa)

_____

Kõnekoosoleku ametlik tutvustus:
(NB! Aastast 2011)

Arutlusele tulevad teemad alates valimissüsteemist lõpetades parteide ja nende rahastamisprobleemidega, uuritakse riigiaparaadi paremaks ning läbipaistvamaks muutmise võimalusi ning kuidas kõiges selles kõrgeim võim, rahvas, kaasa lüüa saaks.

Kaarel Tarand on tuntud kultuuritegelase, ajakirjaniku ja kultuurilehe “Sirp” peatoimetajana, veel on ta olnud haridusministeeriumi nõunik ja valitsuse pressibüroo peatoimetaja.

Alo Heinsalu on õiguskantsleri kantselei direktor ja Vabariigi Valimiskomisjoni aseesimees, samas ka pikalt teadustööga tegelenud.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment